دانلود گزارش تخصصی مدیر مدرسه : توانمند سازی همکاران مدرسه با بکارگیری اصول مدیریتی S5 همکاران

دسته بندي : مدرسه فایل(بانک فایل معلمان) » دانلود گزارش تخصصی
دانلود گزارش تخصصی مدیر مدرسه : توانمند سازی همکاران مدرسه با بکارگیری اصول مدیریتی S5 همکاران

فرمت فایل: word قابل ویرایش
تعداد صفحات: 25
شرحی از فایل:

مدیریت در دنیای امروز در کنار انرژی هسته ای و موضوعات هوا فضا یکی از سه مقوله راهبردی دنیاست. ویژگی سازمان های امروزی پویایی، پیچیدگی، ابهام و سنت گریزی است و دائماً از محیط اطراف خود تأثیر می پذیرند، و تغییر را به عنوان ضروری اجتناب ناپذیر، پذیرفته اند. با درک این مهم که تغییر جز لاینفک و ذات سازمانهای هزاره سوم شده است، قدرت سازگاری و انطباق با تحولات اخیر در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی افزایش یافته است.

بنابراین، هیچ تحولی بدون تحول مدیریتی امکان پذیر نیست.با نگاهی گذرا به عنوان مؤثر در رشد و پیشرفت کشورهای توسعه یافته آشکار می سازد که این قبیل کشورها، آموزش و پرورش را در رأس همه ی مسائل قرار داده اند و با همین منطق « مدیریت آموزشی» نیز جایگاه و            نقش ویژه ای در بهسازی و توسعه جامعه دارد.

بنابراین، مدیریت در سازمان های آموزشی از اهمیتی ویژه و نقش راهبردی برخوردار است         زیرا علاوه بر حیاتی بودن آن تمام اهداف و عوامل این سازمان « انسانی» هستند.نقش و رسالت  آنها از یک سو تبدیل انسانهای خام به انسانهای صنعتگر، خلاق، خودآگاه و رشد یافته و از سوی دیگر تأمین نیازهای نیروی انسانی در بخش فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

هیچ نظامی آموزشی نمی تواند بدون داشتن مدیران شایسته، مدبّر و اندیشمند به اهداف خود برسد. نظامی که باعث نظم و ترتیب خود و دیگران شود. به منظور غلبه بر شرایط نامطمئن و پیچیده تنها راهی که پیش روی مدیران قرار دارد « تواناسازی کارکنان » از طریق کسب و دانش و مهارتی است که به سرعت کهنه و منسوخ می شود.

نظام و اصول s5 به مدیران کمک می کند با سازماندهی محیط کار و با به کارگیری روش های ساده سازی عملیات، شرایطی فراهم آورند که کارها آسانتر، ارزانتر و مؤثرتر انجام شود. اصول s5 مؤثرترین رهیافت  و ستونی استوار در عملیات اصلاحی و بهبود بهره وری می باشد. از این رو داشتن نیروی انسانی توانا و کارآمد که بنیاد ثروت ملّی و دارایی های حیاتی سازمان به حساب می آیند، منافع بسیاری برای سازمان به دنبال خواهد داشت.اصول s5 شامل: سازماندهی[1]، نظم و ترتیب[2]، انضباط[3]، پاکیزه سازی[4] و استاندارد سازی[5]         می باشند. در این نظام تأکید بر کارکنان با کیفیت، فرهنگ سازی و مدیریتی با کیفیت و در نتیجه بیشتر به « فرآیند» تکیه دارد تا به فرآورده. به کارگیری این اصول نقش به سزایی در کاهش  مسائل مدیریتی مدرسه ام داشته است از جمله:
مسئولیت پدیزی کارکنان و دانش آموزان، افزایش قدرت تصمیم گیری و استقلال رأی برای اقدام، جلوگیری از اتلاف وقت، افزایش سرعت انجام کارها با کمترین هزینه، دلپذیرسازی محیط آموزشی، مشارکت معلم، دانش آموز و اولیا در اُمور مدرسه(شورایی)، افزایش چشمگیر آمار و         نتایج حاصله از پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، توجه به عمق یادگیری مطالب و افزایش خلاقیت ها و رضایتمندی اولیا از برنامه های مدرسه و ... در پژوهش حاضر با استناد به توانمند و کارآمد کردن همکاران با بهره گیری از این اصول، گامی مؤثر در جهت اهداف آموزشی و رضایتمندی سازمان کوچک  مدرسه برداشته شد.

دسته بندی: مدرسه فایل(بانک فایل معلمان) » دانلود گزارش تخصصی

تعداد مشاهده: 199 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 25

حجم فایل:160 کیلوبایت

 قیمت: 2,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: